Al dat water overlast is daar wat aan te doen ja.
Als je de platte daken van de huizen zou beplanten met sedum kan je veel water opslaan.
Per vierkante meter kan je ongeveer 35ltr bufferen en dat zal dan ongeveer in 3 uur tijd te rug lopen naar het riool.
Dus op het moment er een wolkebreuk plaats vindt zullen de straat kolken het normale water gewoon kunnen afvoeren.
Want het water van de platte daken komt niet gelijk allemaal naar beneden zetten.
Naast het zeer aantrekkelijke uiterlijk herbergt dakbegroening ook talrijke ecologische en economische voordelen in zich.
Dit geldt uiteraard alleen indien de juiste systemenworden toegepast, resulterend in een duurzame begroening.
Van parkeerdak tot kantorencomplex, dakbegroening loont! Ecologische voordelen Economische voordelen Waterbuffering Dakbegroening houdt, afhankelijk van het soort begroening en de gebruikte systemen, 50- 90 % van de neerslag vast.
Een groot deel van dit water verdampt, de rest stroomt uiteindelijk weg.
Er is minder capaciteit nodig wat betreft afvoerpijpen, riolen, kanalen en overloopbekkens, en overstromingsgevaren nemen af.
Microklimaat verbetering
Beplante daken bevochtigen de lucht en zorgen voor afkoeling.
Dit beïnvloedt met name de aangrenzende gebouwen en bomen, en levert ook een waardevolle bijdrage aan het microklimaat in de omgeving.
Hiernaast levert de begroening ook een aanzienlijke bijdrage aan de klimaatbeheersing binnen het gebouw vanwege de beperking van de opwarming.
Stofbinding Vanwege het grote bladoppervlakte en de afremming van de luchtstromen filteren dakbegroeningen 10-20 % van de stof in de lucht.
Ook worden ammonium, nitraat en andere in gasvorm aanwezige stoffen opgenomen en gedeeltelijk omgezet in voedingsstoffen
Geluidsisolatie
Groendaken verminderen de geluidsweerkaatsing met ongeveer 3dB en verhogen de geluidsisolatie met ongeveer 8 dB.
Deze voordelen komen vooral tot uiting in gebieden waarbij de gebouwen in de aanvliegroutes van vliegvelden liggen, en bij gebouwen die die te maken hebben met strenge geluidsnormen, zoals discotheken, muziekpodia, etc
Levensruimte
Dakbegroeningen kunnen vanwege toenemende verstedelijking en de grotere bouwdichtheid uitstekend dienen als compensatie voor verloren gegaan groengebied.
Vegetatiedaken en daktuinen geven planten en dieren nieuwe levensruimte.
Bescherming dak Onder de dakbegroening is de dakbedekking beschut tegen de invloed van UV straling, hitte, kou en hagelstenen.
Met name de grote afname van temperatuurschommelingen hebben een grote invloed op de verlenging van de levensduur van de dakbedekking.
Warmte-isolatie Warmte isolerende systemen zoals het DUO-Dak met Floratherm® met erkende isolerende waarden ( ë-waarde ) leveren een toegevoegde waarde voor de isolerende eigenschappen van het gebouw Bel voor een afspraak of voor een prijs opgaven
Paul Wolf Tuindecoraties 072-5721967 06-54384027
Website:www.paulwolftuindecoraties.nl/site/main.php?field=dakbeplanting